Místní akční skupina

 

 

mikroregion

 

zajímavosti

 

 

Zde naleznete naše fotografie a videa:

 

 

» Rychlý kontakt

Místní akční skupina
Valašsko-Horní Vsacko, z.s.

 

Sídlo: Hovězí 74, 756 01 Hovězí

E-mail: mas@masvhv.cz

Číslo účtu: 232805801 / 0300

ID datové schránky: ccmgma2

Konzultace PO, ST a ČT:

8 - 15hod

Jinak dle předchozí domluvy


» Vedení spolku

 
 

Aktuality

Hejtmanský den v Lidečku  | 14.11.2013
 

LIDEČKO – Na další z pravidelných Hejtmanských dnů zavítala včera odpoledne Rada Zlínského kraje v čele s hejtmanem Stanislavem Mišákem do Lidečka. Představitelé kraje se zde setkali s členy Místních akčních skupin Hornolidečsko, Střední Vsetínsko a Valašsko-Horní Vsacko, mezi nimiž byli jak starostové obcí, tak i zástupci podnikatelského a neziskového sektoru. Oblastí, o které se nejvíce hovořilo, byla doprava.

 

 

„Smyslem Hejtmanských dnů je setkávání s představiteli a občany jednotlivých částí Zlínského kraje a debata o záležitostech, které je zajímají a trápí. Vzájemná výměna informací, názorů a postřehů je užitečná pro obě strany," vysvětlil hejtman Stanislav Mišák.

Vedle hejtmana byli na včerejší akci přítomni také jeho náměstci Ivan Mařák a Lubomír Nečas, radní Taťána Valentová Nersesjan, Jaroslav Kučera a Ladislav Kryštof, předsedkyně výboru krajského zastupitelstva Milena Kovaříková, zástupci Krajského úřadu Zlínského kraje a ředitel Úřadu regionální rady soudržnosti Střední Morava Ivan Matulík, jenž přítomné seznámil s přípravou čerpání evropských peněz na plánovací období 2014 – 2020.

Kromě tématu evropských dotací byla první část odpoledne věnována prezentacím jednotlivých Místních akčních skupin, které tak představily svoji historii, činnost a výsledky. Druhá část patřila diskuzi, během níž se nejvíce hovořilo o přípravě a harmonogramu výstavby rychlostní komunikace R49, zejména pak jejího úseku, který má vést přes Vsetínsko ke státním hranicím. Představitelé kraje i obcí se shodli, že v této záležitosti je nyní nejdůležitějším krokem to, aby se obce, na jejichž katastru má komunikace vést, domluvily na jedné z navrhovaných variant její trasy a ve spolupráci s krajem pak vyvíjely tlak na její realizaci na Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a další kompetentní orgány. Co se týče oblasti dopravy, hovořilo se dále o plánovaných investičních akcích na Vsetínsku či o změnách v zimní údržbě na komunikacích I. třídy.

Řeč však přišla také na sociální oblast, podporu venkova ze strany kraje, novinky v projektu Natura 2000 i další témata.

V závěru poděkoval hejtman všem přítomným za bohatou a věcnou diskuzi.

 

Zpracoval: Jan Vandík

» Aktuality

6. Výzva IROP: Vzdělávání - naše budoucnost

(25.05.2020)
» více zde
 

3. Výzva IROP: Sociální služby - naše jistota

(25.05.2020)
» více zde
 

Možnosti podpory: opatření pro firmy v souvislosti s COVID 19

(06.05.2020)
» více zde
 
 
» archiv novinek
 
» Kalendář akcí

Kalendář akcí

květen 2020
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31
 
» Partneři

Zlínský kraj

 

NS MAS ČR

 

 

image.png

 

PRONÁJEM STÁNKŮ

pronajem_stanky

 

 

 

 
 

 

 

        

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí